2017-2018 Results – Area Qualifiers

Select a gym to view results.

Ninjas United - MN - Oct 28

40+

  1. Nicholas Koenig
  2. Teri Smith

PRO MEN

  1. Eric Middleton

AMATEUR MEN

  1. Scott Behrends
  2. Casey Turnipseed
  3. Dan Delano

TEEN (14-17)

  1. Jon Klippenstein
  2. Keegan Duncanson

Capitol City Warriors - MO - Nov 4

AMATEUR MEN

  1. Kurtis Boucher
  2. Jack Morgan
  3. Kevin Downs
  4. Corey Barger

AMATEUR WOMEN

  1. Katherine Pottorf

YOUTH (7-9)

  1. Ariel Babcock
  2. Ashlyn Tag
  3. Peter Heyen
  4. Henry Heyen
  5. Kainan Haill
  6. Riley Dolson
  7. Sebastian Williams
  8. Weston Schofield

YOUTH (10-13)

  1. Ben Steinhauer
  2. Ella Ashbaugh
  3. Joe Lemerande
  4. Jonah Taggart
  5. Simon Williams

TEEN (14-17)

  1. Andrew Settle
  2. Malcolm Dabroeck

4 Star Obstacles - MD - Nov 4/5

PRO MEN

  1. Matthew Ilgenfritz
  2. Tim Koren

AMATEUR MEN

  1. Deren Perez
  2. Andrew Friedman

AMATEUR WOMEN

  1. Leanna Lockheart
  2. Casey Passafara

YOUTH (7-9)

  1. AJ Sexton
  2. Michael Doncheski
  3. Alishya Thurmond
  4. Samuel Kinton
  5. Evan Darr
  6. Anna Chamberlin
  7. Caleb Wise
  8. Austin Wentz
  9. Emma Dyson
  10. Brett White
  11. Cooper Byard
  12. Elena Cooper
  13. Chase Diller

YOUTH (10-13)

  1. Wilson Moody
  2. Camron Wiles
  3. Thiago Moreira
  4. Saige Ely
  5. Nicholas Stefkoivch
  6. Landon Baker
  7. Brandon Stefkoivch
  8. Katherine McNicholas
  9. Peyton Friedman

 

TEEN (14-17)

  1. William Warner
  2. Owen Kerstetter

 

NinjaFit Gym - FL - Nov 4th

40+

  1. Scott Reuter
  2. Shaun Murray
  3. Paul Blevins

PRO MEN

  1. Calle Alexander

PRO WOMEN

  1. Emily Durham

AMATEUR MEN

  1. Caleb Bergstrom
  2. Joseph Alarie
  3. Cameron Drake
  4. Donald Thompson
  5. RJ Roman
  6. Tim Steflik
  7. Guy Castranova
  8. Oscar Ramirez
  9. LA Bradley
  10. Daniel Towne

AMATEUR WOMEN

  1. Kennedi Blevins

HC Fit Ninja Training - Liverpool, UK - Nov 18th/19th: QUALIFIED DIRECT TO UNAA WORLD FINALS

PRO MEN

  1. Ali Hay
  2. James Birchall
  3. Cain Clarke

PRO WOMEN

  1. Bethany Lodge
  2. Sian Maycock

Kronos Titan Ninja - AK - Nov 18th

AMATEUR MEN

  1. Cody Johnston

AMATEUR WOMEN

  1. Ruth Pierce
  2. Rylie Johnston

TEEN (14-17)

  1. Thomas Bailey

YOUTH (10-13)

  1. Aidan Bailey
  2. Jacob Pierce
  3. Preslie Johnston
  4. Chase Johnston

Stone Core Ninja - CA - Nov 18th

PRO MEN

  1. Phillip Jamison
  2. Sean Darling
  3. Austin Seibert
  4. Carson Reid
  5. Nicko Pitcher

PRO WOMEN

  1. Lindsay Eskildsen

AMATEUR MEN

  1. Phoung Tresner
  2. Christian Peraza
  3. Zack Newland
TEEN (14-17)
  1. Tony Bridge
  2. Jared Dixon
  3. Brittney Durant

 

YOUTH (10-13)
  1. Landen Klug
  2. Joaqin Rayford
  3. Abbey Millard
  4. Max Hawkins
  5. Carson Howell

 

YOUTH (7-9)
  1. Sunny O’Kennedy
  2. Jasar Lopes
  3. Kiley Wolin
  4. Logan Millard
  5. Cruz Reiner

 

Train Yard 317 - IN - Nov 18th

PRO MEN

  1. Eric Sheppard
  2. Michael Boucher
  3. Dennis Lappin

40+

  1. Bill Westrick
AMATEUR MEN
  1. Caleb Black
AMATEUR WOMEN
  1. Meghan Anten
  2. Joy Trout
  3. Amy Sheppard
  4. Katie Remnant

 

TEEN (14 to 17)
  1. Trey Odell
  2. Ethan Castagno
YOUTH (10 to 13)
  1. A.J. Gibson

COR FIT - Calgary, Canada - Feb 3rd: QUALIFIED DIRECT TO UNAA WORLD FINALS

40+

  1. Rod Nickle
  2. Wes Torrens
  3. Grant Arden

AMATEUR MEN

  1. Dylan MacDougall
  2. Connor McCloy
  3. Dylan Look

AMATEUR WOMEN

  1. Nicole Palardy
  2. Amanda Nadeau
  3. Jantina McMurray

YOUTH (10-13)

  1. Kaden Tuininga
  2. Taylor Hayes
  3. William Hayes
  4. Olivia Vanderwal

YOUTH (7-9)

  1. Caelan Baine
  2. Alice Wieler

GRIT Obstacle Training - MI - Dec 2nd

PRO MEN

  1. Andrew Karsten

AMATEUR MEN

  1. Alex McKeown
  2. Christopher House
  3. Nick Arogustai

AMATEUR WOMEN

  1. Karsyn Hardy

TEEN (14-17)

  1. Dylan McBurney

YOUTH (10-13)

  1. Bailey Needham
  2. Skylar Hardy
  3. Jack Verbrugghe
  4. Ryan Krauthhamer
  5. Justin Nazarko

YOUTH (7-9)

  1. Lucas McDonald
  2. Jacob Tilinger

Level Up - NC - Dec 2nd

40+

  1. Ginny MacColl

PRO MEN

  1. Chris Boehm
  2. Nikunj Patel

AMATEUR MEN

  1. Ykuang Adrong
  2. Briggs Schneider
  3. Caleb Auer
  4. Jonathan Black
  5. Quentin Hill
  6. Andrew Delos
  7. Kevin Smithey
  8. Zack Cashatt
  9. Nigel Ward
  10. Hunter Walker
  11. Matt Kalanz
  12. Steven Madden
  13. Shane Conley
  14. Chase Sargent
  15. TJ Sigler

AMATEUR WOMEN

  1. Faith Foister
  2. Kristi Cooke

Legendary Fitness - WI - Dec 3rd

40+

  1. Chuck Pritzel

AMATEUR MEN

  1. Zach Kemmerer
  2. Nick Amerongen
  3. Tony Medaglia
  4. Jay Flores
  5. Kevin Rieck
  6. Kyle Campbell
  7. David Isho
  8. Brandon Hamilton

AMATEUR WOMEN

  1. Brittany Holterman
  2. Ashley Day

TEEN (14-17)

  1. Connor Manke

Ninja Brand Parkour - CO - Dec 9th

TEEN (14-17)

  1. Jase H.
  2. Kai D.
  3. Deryk

YOUTH BOYS (10-13)

  1. Kaden L.
  2. Jovo V.
  3. Zac H.
  4. Dante P.
  5. Kyle M.
  6. Gabe S.
  7. Walden H.
  8. Matt B.
  9. Harry H.
  10. Tanzhen D.
  11. Hanz H.
  12. Camden M.

YOUTH GIRLS (10-13)

  1. Anika P.
  2. Taylor G.
  3. Anabella H.

YOUTH BOYS (7-9)

  1. Kaden F
  2. Jack B.
  3. Ming D.
  4. Marques E.
  5. Grant S.

YOUTH GIRLS (7-9)

  1. Kaya S.
  2. Lexi J.

Ninjas United (Youth) - MN - Dec 9th

YOUTH BOYS (10-13)

  1. Reece Woollen
  2. Matthew Krueger
  3. Hunter Mohs
  4. Brady

YOUTH GIRLS (10-13)

  1. Miriam English Scrimshaw

YOUTH BOYS (7-9)

  1. Tino
  2. Dane
  3. Joey
  4. Keegan Corey

Ninja Force - NM - Dec 9/10th

40+

  1. Ty Foose
  2. Jeff Sallade

PRO MEN

  1. Austin Grey
  2. Jesse Lucero
  3. Arnold Risvik
  4. Dustin Fishman
  5. Sam Rivera
  6. Nate Broderick
  7. Ryan Hughes
  8. Jason Paul
  9. Bryan Bortner

PRO WOMEN

  1. Leah Hopkins
  2. Rebekah Bonilla

AMATEUR MEN

  1. Ben Krause
  2. Eddie Hilburn
  3. Brian Neal
  4. Jonathan Kachlon

AMATEUR WOMEN

  1. Megan Jarmosevich

TEEN (14-17)

  1. Ajay Sundaram
  2. Austin Clay

YOUTH BOYS (10-13)

  1. Nick Moore
  2. Ryan Richardson
  3. Colin Economou
  4. Marcelo Tohen
  5. Zach Wojack
  6. Elijah Sallade
  7. Caleb McCord

YOUTH GIRLS (10-13)

  1. Sami Schuh
  2. Bridget Carbone
  3. Maya-Rae Montana
  4. Brooke Redman
  5. Callie Redman
  6. Rhea Richardson

YOUTH (7-9)

  1. Denton Barnard
  2. Logan Zhang
  3. Hayden Economou
  4. Xander Santillanes
  5. Madeline Weisler
  6. Sofia Certain
  7. Madeline Jeneski

Iron Sports - TX - Dec 10th

40+

  1. Les Lemmons
  2. David Nelson

PRO MALE

  1. Nick Fordney
  2. Matthew Day
  3. Alex Blick
  4. Tanr Ross
  5. John Gerzik
  6. Jody Avila
  7. Christopher Green

PRO FEMALE

  1. Pauline Mae
  2. Shelly Haney

AMATEUR MEN

  1. Louis Moore
  2. Adam Naids
  3. Jesid Post
  4. Ricky Kawas

AMATEUR WOMEN

  1. Celena Vanhaezebrouck

TEEN BOYS (14-17)

  1. Nathan Haney
  2. David Wright
  3. Gabriel Hotchkiss
  4. David Haney
  5. Issaiah Wakeham

YOUTH BOYS (10-13)

  1. Kaden Kleypas
  2. Carson Edwards
  3. Ryley Klefstad
  4. Dylan Foster
  5. Jeremy McDowell
  6. Lucas Ranz
  7. Graham McAdams

YOUTH GIRLS (10-13)

  1. Keira Kleypas
  2. Molly Haywood

YOUTH BOYS (7-9)

  1. Ben Haywood
  2. Preston Honeycutt
  3. Cruz English
  4. Elijah Gerzik
  5. Brandon Avila
  6. Luke Hotchkiss

YOUTH GIRLS (7-9)

  1. Adriana Boles
  2. Emmy Gonzalez

The Mountain - CA - Dec 16th

40+

  1. Cory Dzbinski

PRO MEN

  1. Sander Odish
  2. Steve Seiver

PRO WOMEN

  1. Rachel Uomini

AMATEUR MEN

  1. Deren Perez
  2. Jason Jin
  3. Dominic Torres
  4. Andre Almeida
  5. Dane Walker
  6. Derek Wrobel

AMATEUR WOMEN

  1. Crystal Salaz

Warrior Gyms - NJ - Dec 16/17th

PRO MEN

  1. Ernest Greer
  2. Lucio Battista

PRO WOMEN

  1. Mckinley Pierce
  2. Trina Lisko

AMATEUR MEN

  1. Chris Ennis

AMATEUR WOMEN

  1. CJ Bon

YOUTH (10-13)

  1. Max Feinberg
  2. Daniel Jones

Xtreme Ninja Warrior - OH - Dec 16th & 17th

PRO MEN

  1. E. Woljevach

AMATEUR MEN

  1. S. Carslaw
  2. T. Baker
  3. C. Weber
  4. C. Lieber
  5. P. King
  6. T. Adam

AMATEUR WOMEN

  1. B. Adnot

TEEN BOYS (14-17)

  1. L. Lyons
  2. C. Brown

YOUTH BOYS (10-13)

  1. P. Carslaw
  2. K. Carslaw
  3. B. Annapolen
  4. C. Suppa
  5. M. Lee
  6. T.  Devito
  7. K. Brown
  8. D. Ringness

YOUTH GIRLS (10-13)

  1. E. Schrom
  2. S. Schorr

YOUTH BOYS (7-9)

  1. N. Honvou
  2. C. Stamopoulos
  3. J. Workman

YOUTH GIRLS (7-9)

  1. A. Tonsing
  2. C. Cordero
  3. K. Edwards

The Grip - UT - Dec 30th Youth

YOUTH (7-9)

  1. Jay Brady
  2. Jett Bastian
  3. Baylee Beckstrand

YOUTH (10-13)

  1. Kai Beckstrand
  2. Mary Beckstrand
  3. Luke Beckstrand
  4. Micah Hyde

TEEN (14-17)

  1. Alex Beckstrand

Adventure Air Sports - GA - Jan 6th

PRO MEN

  1. Tyler Gillett
  2. Michael Poston
  3. Kevin Carbone
  4. Kip Ragsdale
  5. Bobby Zavala

PRO WOMEN

  1. Rachel Brown

AMATEUR MEN

  1. Sam O’Brien
  2. Ruben Hernandez
  3. Jeffrey Siewert
  4. Jonathan Castaneda
  5. Levi Taylor
  6. Jeffrey Forte
  7. Elie Cohen
  8. Dylan McKinney
  9. Luke Wills
  10. Brad Fish
  11. Matt Kalanz

AMATEUR WOMEN

  1. Megan Dillard
  2. Jessica Barnard
  3. Katie Staples
  4. Renee Gillett

YOUTH (7-9)

  1. Jordan Watson
  2. Griffin Schwenke
  3. Julian Browning
  4. Garrett Lynch
  5. Benjamin Battista
  6. Jodi Behar
  7. Rhett Parker

YOUTH (10-13)

  1. Vance Walker
  2. Cole Jones
  3. Elijah Browning
  4. Braidon Fredericksen
  5. Felipe Uribe
  6. Hattie Jones
  7. Christopher Kelly

TEEN (14-17)

  1. Henry Katrek

NinjaBE - MD - Jan 14th-15th

PRO MEN
  1. Matt Ilgenfritz
  2. Nick Kostreski
  3. Colt Scott
PRO WOMEN
  1. Olya Kostreski
AMATEUR MEN
  1. Ben Ilgenfritz
  2. Ian Young
  3. Dwight Savoy 
  4. Adam Siecimski
AMATEUR WOMEN
  1. Maria Tornudd
  2. Sandy Sanders
  3. Taylor Hunter

 

TEEN (14-17)

  1. Daniel Ilgenfritz 
  2. Ben Barrett
  3. Jake Sowder

 

YOUTH (10-13)

  1. Max Feinberg
  2. Alana Alexander Giles
  3. Alana Plotnick
  4. Riley Plotnick
  5. Cody Tarvis
  6. Alex Lake

 

YOUTH (7-9)

  1. Katie Van Berg
  2. Matthew Tant

 

Fortified Fitness - TN - Jan 20th

PRO MEN

  1. Isaac Caldiero
  2. Blake Kirby
  3. Sean Vance
  4. Jeremie Fischer

PRO WOMEN

  1. Nicole Martinez

AMATEUR MEN

  1. Justin Moore
  2. Andrew Denney
  3. Joe Greene
  4. Chris Moore
  5. Karman Selby
  6. Dennis Ailinger
  7. Josh Corley
  8. Andrew Mugleston

 

 

AMATEUR WOMEN

  1. Danielle Doucette

 

 

TEEN (14-17)

  1. Brycen Heisey
  2. Mark O’Brien
  3. Noah Hollar
  4. Connor Horath

 

 

YOUTH GIRLS (10-13)

  1. Anna Bobo

 

 

YOUTH BOYS (10-13)

  1. Caeden Rosen
  2. Cameron Cody
  3. Will King
  4. Jackson Aultman
  5. Walker Forgey
  6. Jacob Poole
  7. Elijah Heaney
  8. William Bobo
  9. Christian Papa
  10. Kellan Vickrey

 

 

YOUTH GIRLS (7-9)

  1. Grace Poole

 

 

YOUTH BOYS (7-9)

  1. Micah Bobo
  2. Michael Shumake
  3. Alex Higgins
  4. Julian Jones

 

 

KSG Parkour - GA - Jan 20th

AMATEUR MEN

  1. Nicholas Glenn
  2. Adam Naids
  3. Jeffrey Forte

TEEN (14-17)

  1. William Finn

YOUTH BOYS

  1. Alec Vasseur
  2. Lincoln Perry
  3. Brody Keel

YOUTH GIRLS

  1. Rebecca Laco

The GRIP - UT - Jan 20th (Adult)

PRO MEN

  1. Kyle Saubermann
  2. Zac Eddington
  3. Jelani Allen
  4. Matt Dolce
  5. Wally Roskelley
  6. Dave Peterson
  7. Michael Agwara
  8. Dustin Rocho

PRO WOMEN

  1. Larissa Cottle
  2. Christine Ahn

AMATEUR MEN

  1. Charles Bush
  2. John Beckstrand
  3. Phillip Winch
  4. Josh Menendez

AMATEUR WOMEN

  1. Heidi Porter
  2. Michelle Tanner

Paramount Sports Complex - PA - Jan 20th

40+

  1. Scott Casrlaw
  2. Brian Yoder

PRO MEN

  1. Matthew Ilgenfritz
  2. Scott Casrlaw
  3. Tyler Carpenter

AMATEUR MEN

  1. Eric Resch
  2. Even Ney
  3. Wyatt Eaton
  4. Brian Dvorsky
  5. Ryan Eisenhour

TEEN BOYS (14-17)

  1. Daniel Ilgenfritz
  2. William Warner
  3. Mitchell Spittle
  4. Brandon Zellers
  5. Jake Sower
  6. Lance Hains
  7. Gabriel Lerch

YOUTH BOYS (10-13)

  1. Aidan Wood
  2. Pax Carslaw
  3. Colton Suppa

YOUTH GIRLS (10-13)

  1. Anya Champion
  2. WingHo Mica Lee
  3. Miranda Lajevic
  4. Avery Adams

YOUTH BOYS (7-9)

  1. Will Suppa
  2. JJ Black

YOUTH GIRLS (7-9)

  1. Adalyn Burgoyne
  2. Kohlee Edwards

AZ on the Rocks - AZ - Jan 27th-28th

40+

  1. Sandy Zimmerman
  2. Charlie Zimmerman
  3. Karen Mullarkey

PRO MEN

  1. Adam Rayl
  2. Justin Hillsten
  3. Dish Sander

PRO WOMEN

  1. April Steiner-Bennett
  2. Sandy Zimmerman

AMATEUR MEN

  1. Deren Perez
  2. Brian Rambo
  3. Howard Cates
  4. Charlie Zimmerman
  5. Mike Beadle
  6. Brandon Toon
  7. Derek Carbonneau
  8. Peter Mavro
  9. David Leon

AMATEUR WOMEN

  1. Beth Higginbotham-Crosby
  2. Karen Mullarkey
  3. Angela Olsen
  4. Leanna Diane

YOUTH BOYS (10-13)

  1. Preston Adams
  2. Brett Zimmerman
  3. Oliver Macay
  4. Ben Finch
  5. Jayson Burnison
  6. Ryan Emerson

YOUTH GIRLS (10-13)

  1. Riley Ankenbauer
  2. Ella Grossman

YOUTH BOYS (7-9)

  1. Jackson Hall

YOUTH GIRLS (7-9)

  1. Lindsey Zimmerman
  2. Reagan Ankenbauer

Kinetic Heights - NC - Jan 27th-28th

40+

  1. Todd Midgett

PRO WOMEN

  1. Kristi Cooke

AMATEUR MEN

  1. Jonathan Black
  2. Kuang Adrong
  3. Quentin Hill
  4. Jared Walker
  5. Matt Barclay
  6. Brian Beal
  7. Nate Dillow

YOUTH BOYS (10-13)

  1. Ethan Tucker
  2. Cameron Tucker
  3. Bradley Pay
  4. Josie Gruendel
  5. Luke Bender

YOUTH BOYS (7-9)

  1. Dexter Pay
  2. Nate Bender
  3. Carter Gannett

COR FIT - Calgary, Canada - Feb 3rd: QUALIFIED DIRECT TO UNAA WORLD FINALS

40+

  1. Colleen Van Spankeren
  2. Jennifer Mourato
  3. Tony DeGouw

AMATEUR MEN

  1. Lucas Artinian
  2. Mike Yurok
  3. Mark Stegmeier

TEEN (14-17)

  1. Tristen Toews
  2. Mitchel Hussack
  3. Jordan DeGouw

YOUTH (10-13)

  1. Cooper Penaluna

YOUTH (7-9)

  1. Tyler Matheson

Ninja Warehouse - UT - Feb 3rd

PRO MEN

  1. Matt Dolce
  2. Mark Farrell
  3. Zack Scholes
  4. Dan Wentworth
  5. Karson Voiles
  6. Matt Anderson
  7. Carson Reid

PRO WOMEN

  1. Sandy Zimmerman

AMATEUR MEN

  1. Joseph Nusbaum
  2. Matt Turner

TEEN (14-17)

  1. Ryan Lashoff
  2. Josh Heiner

YOUTH (10-13)

  1. Gabe Lopez
  2. Tanner Waite
  3. Cannon Christensen
  4. Sierra Heflin
  5. Greta Jensen
  6. Carter Field
  7. Roan Walker

YOUTH (7-9)

  1. Jonah Pace
  2. Krew Hortmann

Skyhook Ninja Fitness - OR - Feb 3rd-4th

40+

  1. Frieden, Adam
  2. Nguyen, Dominic Vu
  3. Amendala, Ryan

PRO MEN

  1. Gaison, Kapu
  2. Buell, Liam
  3. Raber, Andres
  4. Larlee, Michael
  5. Anderson, Derek

PRO WOMEN

  1. Christensen, Anna

AMATEUR MEN

  1. Waring, Adam
  2. Doherty, River
  3. Del Rio, Israel
  4. Lim, Arthur
  5. Wadsworth, Michael
  6. Lim, Andrew
  7. Maginnis, Jeff
  8. Mohammed A
  9. Yan, Justin
  10. Spetnagel, Spencer

AMATEUR WOMEN

  1. Hall, Kyla
  2. Cameron, Sloane
  3. Hughes, Kelly
  4. Lewis, Megan

TEEN (14-17)

  1. Siebersma, Max
  2. Wayne, Tristan
  3. Masson, Bryce

YOUTH BOYS (10-13)

  1. Madzelan, Caiden
  2. Morehouse, Taylor
  3. Kwapisz, Aidan
  4. Chandler, Joey
  5. Chen, Nathan
  6. Nelson, Christian
  7. Randall, Owen

YOUTH GIRLS (10-13)

  1. Langer, Lucy
  2. Clarke, Amber

YOUTH BOYS (7-9)

  1. Schader, Barron
  2. Payne, Andrew
  3. Turner, James
  4. Nguyen, Mikayala
  5. Fallon, Leo
  6. Morehouse, Mason
  7. DeFrain, Jasper
  8. Salehi, Clark
  9. Sauer, Aidan
  10. Anderson, Jack
  11. Kubrak, Vincent
  12. Owens, Ryder

YOUTH GIRLS (7-9)

  1. Atkinson, Alina
  2. Sauer, Addison
  3. Cvitanich, Riley
  4. McDonald, Kadance
  5. Schader, Andee

Ninja Obstacle Academy - AL- Feb 3rd-4th

PRO MEN

  1. Hai Nguyen

PRO WOMEN

  1. Jessica Clayton

AMATEUR MEN

  1. Dylan Mckinney
  2. Jeff Bennett
  3. Mark Price
  4. Matt Stearns

AMATEUR WOMEN

  1. Randi Thompson

TEEN BOYS (14-17)

  1. Leo Zimmerman
  2. Mark O’Brien

YOUTH BOYS (10-13)

  1. Will Jenkins
  2. Nathnael Ward
  3. Dylan Westenhofer

YOUTH GIRLS (10-13)

  1. Emma Weathers

YOUTH BOYS (7-9)

  1. Josiah Byrd
  2. Devin Johnson
  3. Luke Pate

YOUTH GIRLS (7-9)

  1. Sydney Moore
  2. Grace Day
  3. Violet Onuszkanycz

Springs Trampoline Park - CO - Feb 6th

TEEN BOYS (14-17)

  1. Nick
  2. Mateo
  3. Nolan
  4. Nate
  5. Ryan

YOUTH BOYS (10-13)

  1. Samuel
  2. Hans H
  3. Zachary H
  4. Blake
  5. Caleb M
  6. Caleb C
  7. Bridgers

YOUTH GIRLS (10-13)

  1. Jaleesa
  2. Katey
  3. Quinn M

YOUTH BOYS (7-9)

  1. Quinn
  2. Duane

YOUTH GIRLS (7-9)

  1. Mia
  2. Jordyn
  3. Mailee

RockFit Ninjas - MI - Feb 10th

40+

  1. EJ Hawley

PRO MEN

  1. Trevor West

AMATEUR MEN

  1. Drew Struckmeyer
  2. Jared Stull
  3. Thomas Symons

AMATEUR WOMEN

  1. Morgan Heyboer

 

YOUTH BOYS (7-9)

  1. Liam Rozier
  2. Callum Rozier
  3. Joseph Bobeda

 

YOUTH GIRLS (7-9)

  1. Valerie Keena

 

Conquer Ninja Warrior (Youth) - MN - Feb 11th

YOUTH BOYS (10-13)

  1. Reece Woollen
  2. Hunter Mohs
  3. Jeramiah Boyd
  4. Justin Krelitz
  5. Joshua Lee
  6. Erik Stanchfield
  7. Nicholas O’Brien
  8. Aidan Welsh
  9. Ryan Chaffee
  10. Torin Bodemer
  11. Jack Froslee
  12. Hannes Moore

YOUTH GIRLS (10-13)

  1. Inge Schmidt
  2. Elissa Frankel
  3. Tristan Anderson
  4. Paris Juarez

YOUTH BOYS (7-9)

  1. Graham Gregerson
  2. Milo Dean
  3. Ellis Rothke
  4. James Scott
  5. Andreas Johnson
  6. Michael Scott

YOUTH GIRLS (7-9)

  1. Bella Palmer
  2. Addison Granlund

Nati Ninja - OH - Feb 11th

40+

  1. Scott Walberry
  2. John Walsh

PRO MEN

  1. Jonathan Cooley
  2. Sean Noel
  3. Eric Sheppard
  4. Corey Cook
  5. Jacob Cantrell

AMATEUR MEN

  1. Max Eck
  2. Jerome Whitaker
  3. Erik Zito
  4. Peter Crowley
  5. Noah Hartsough
  6. Seth Newton

AMATEUR WOMEN

  1. Rebecca Adnot-Haynes
  2. Megan Debora
  3. Shanon Paglieri
  4. Ellena Burgin

YOUTH (10-13)

  1. Aiden Wilson

YOUTH (7-9)

  1. Brian Moreno
  2. Joshua Saperstein
  3. Michah Gastrich

Chaos Course - MO - Feb 17th Youth

TEEN BOYS (14-17)

  1. Wade Loop
  2. Andrew Settle

YOUTH BOYS (10-13)

  1. Nixon Freshly
  2. Ethan Hunsiker
  3. Gabe Volker

YOUTH GIRLS (7-9)

  1. Georgia Story

Warrior Tech OCR - NC - Feb 17th

40+

  1. Chris McBride
  2. Dan Leach

AMATEUR MEN

  1. Chad Hohn
  2. Brett Sims
  3. Kuang Adrong
  4. Andrew Delos
  5. Quentin Hill
  6. Jonathan Black
  7. Cody Prossner
  8. Chase Sargent
  9. Devin Harrleson

AMATEUR WOMEN

  1. Lauren Brandin
  2. Marissa Jenkins
  3. Ginny MacColl

TEEN BOYS (14-17)

  1. Ben Spaloss
  2. Shane Conley
  3. Nevin Spangler-Pereria

Conquer Ninja Warrior (Adult) - MN - Feb 18th

40+

  1. Roo Yori

PRO MEN

  1. Leif Sundberg
  2. Roo Yori

PRO WOMEN

  1. Sarah Schoback

AMATEUR MEN

  1. Alex Jurgenson
  2. Bobby Burns
  3. Matthew Drosky
  4. Casey Turnipseed
  5. Brant Axt
  6. Nick Amerongen
  7. Stephen West
  8. Thomas Drosky
  9. Jordan Acker
  10. Jay Flores
  11. Chris Gerlach
  12. Trevor Paull
  13. Nicholas Garcia
  14. David Moonen
  15. Gregory Hanson
  16. Caleb Dirksen
  17. Kyle Campbell
  18. Nathan Donst

AMATEUR WOMEN

  1. Ashley Day
  2. Janelle Kopa
  3. Addie Larson
  4. Kally Kolbeck
  5. Jennfier Roder
  6. Laura Bliss
  7. Laura Simon

TEEN (14-17) 

  1. Samuel Farr
  2. Jon Klippenstein
  3. Justin Harms
  4. Will Skelly

BEAST BODY (Adult) - TX - Feb 24th

40+

  1. SANDRA CHAPA

PRO MEN

  1. JOHNATHAN PARR
  2. JOSH SALINAS
  3. GRANT CLINTON
  4. JOSH NORTON

PRO WOMEN

  1. BRANDI MONTEVERDE

AMATEUR MEN

  1. BRADEN PELTIER
  2. ANTHONY D
  3. ZACH BUTTERY
  4. JOHNATHAN BUNGE

AMATEUR WOMEN

  1. KAYLA SHALLENBERGER

TEEN BOYS (14-17)

  1. NATHAN GARCIA

Bodies in Motion - ID - Mar 3rd

AMATEUR MEN

  1. James Gomez
  2. Nate Spencer
  3. Jesse Majxner

AMATEUR WOMEN

  1. Paula Murphy

Gauntlet Fitness - OK - Mar 3rd

40+

  1. Shawn Mason
  2. Marc Caulam

PRO MEN

  1. Matthew Holt
  2. Matthew Day
  3. Jon Stem

AMATEUR MEN

  1. Trent Lintzen
  2. Tim Hucal
  3. Shaun Anderson

PRO WOMEN

  1. Cody Hucal

AMATEUR WOMEN

  1. Trinnie Bush

TEEN BOYS (14-17)

  1. Wade Lopp
  2. Liam Mason

YOUTH BOYS (10-13)

  1. Nolan Ward
  2. Jakob Reece
  3. Dylan Foster
  4. Porter Robertson

YOUTH GIRLS (10-13)

  1. Ryleigh Hucal
  2. Addison Mason

YOUTH BOYS (7-9)

  1. Oliver Schob
  2. Trevor Hucal

YOUTH GIRLS (7-9)

  1. Lillian Jeffery

LIVE Training Center - FL - Mar 3rd

40+

  1. Morgan Wright

PRO MEN

  1. Calle Alexander
  2. Caleb Bergstrom
  3. Vinny Castranoa
  4. Ethan Surprenant
  5. Oscar Ramirez
  6. Jeffrey Harvey
  7. Guy Castranova
  8. Jordan Brown
  9. Greg Manders

AMATEUR MEN

  1. Cameron Drake
  2. Connor Rhodes
  3. Josh Parisi
  4. Don Thompson
  5. Daniel Tone
  6. Darek Hendryh

AMATEUR WOMEN

  1. Mary Beth Wang

TEEN BOYS (14-17)

  1. DMitriy Rebkovets

YOUTH BOYS (10-13)

  1. Koen Williams
  2. Asa Reynolds
  3. Enzo Wilson
  4. Joseph Padilla
  5. Kolton Balzan

YOUTH GIRLS (10-13)

  1. Lily McKeon

YOUTH BOYS (7-9)

  1. John Rossi
  2. Daniel Correa
  3. Nathan Lee

YOUTH GIRLS (7-9)

  1. Mia Falcone

Vermont Ninja Warrior - VT - Mar 3rd & 4th

40+

  1. Curtis Fry

PRO MEN

  1. Eli Chevalier

AMATEUR MEN

  1. Brandon Stenta
  2. Amir Malik
  3. Christopher Tower

TEEN BOYS (14-17)

  1. Cabot Sayles

YOUTH BOYS (10-13)

  1. Harry Clark
  2. Logan Duval
  3. Carter Dudley
  4. Ben Roberts

YOUTH GIRLS (10-13)

  1. Rose Lord

YOUTH BOYS (7-9)

  1. Evan Thompson
  2. Sean Thomas
  3. Loan Austin
  4. Kayden Anderson Hall

Muscle Ball Fitness - IL - Mar 4th

40+

  1. Patrick Losch
  2. Cornell Nitache

PRO MEN

  1. Michael Torres
  2. Ethan Swanson
  3. Michael Silenzi
  4. Chris Digangi
  5. Drew Knapp
  6. Zach Kemmerer
  7. Leo Riveron
  8. Kevin Libertowski

PRO WOMEN

  1. Jesse Lebreck
  2. Cristin Taylor
  3. Karen Sabo

AMATEUR MEN

  1. Alex Andretta
  2. Joel Phillips
  3. Bryan Pusateri
  4. Jacob Gorman
  5. Brandon Harmon
  6. Bennan Taylor

AMATEUR WOMEN

  1. Jennifer Phillips
  2. Brittany Holterman
  3. Kat Butler
  4. Dana Bujaski
  5. Faydra Dopek
  6. Ami Patel

TEEN BOYS (14-17)

  1. Ethan Moreau
  2. Augustus Linke
  3. Turner Sieren

YOUTH BOYS (10-13)

  1. Michael Vasilevich
  2. William Bacus
  3. Gunnar Tosaw
  4. Will Nejman
  5. Charlie Fanning
  6. Ernesto Lopez-Magallares

YOUTH GIRLS (10-13)

  1. Karina Choi
  2. Jenna Wilkerson
  3. Lilly Collins
  4. Aria Van Wijik

YOUTH BOYS (7-9) 

  1. Marty Mannion
  2. Oliver Borowski
  3. Chase Hughes
  4. Truman Goldberg
  5. Gabriel Regueiro-Prosch
  6. Luke Romberg
  7. Austin Lezniak
  8. Conner Debora
  9. Gianni Kocinski
  10. Miguel Serrato

YOUTH GIRLS (7-9)

  1. Emma Lawrence
  2. Anna Romberg

Adventure Fitness Nashville - TN - Mar 10th

40+

  1. John Wolf
  2. David Mytyk

PRO MEN

  1. Casey Suchocki

AMATEUR MEN

  1. Justin Moore
  2. Joshua Kuter
  3. Seth Byers
  4. Derek Doublin
  5. Richard Stebbins

AMATEUR WOMEN

  1. Melissa Garcia
  2. Melissa Area
  3. Katelyn Bowler

TEEN BOYS (14-17)

  1. Brett Hernandez-Strong
  2. Chase Cline

YOUTH BOYS (10-13)

  1. Joshua Hambrick

YOUTH GIRLS (7-9)

  1. Madyson Kleiser

Austin Ninjas - TX - Mar 10th

40+

  1. Lawrence Youst
  2. Ian Waggoner

PRO MEN

  1. Thomas Stillings
  2. Trevor Gray

PRO WOMEN

  1. Lauren Woodcock
  2. Ashley Wells

AMATEUR MEN

  1. Adam Naids
  2. Anthony Delarosa

AMATEUR WOMEN

  1. Celena Vanhaezebrouck
  2. Diana Ruiz

TEEN BOYS (14-17)

  1. Kyle Shea
  2. Eli Lovelady
  3. Kyle Grimes

YOUTH BOYS (10-13)

  1. Christian Youst
  2. Clayton Edwards
  3. Diego Gonzalez

YOUTH GIRLS (10-13)

  1. Isabella Wakeham
  2. Marie Young
  3. Lauren Hotchkiss

YOUTH BOYS (7-9)

  1. Logan Staggs
  2. Robert (Drew) Wojcik
  3. Brady Muenchow
  4. Victor Suggs
  5. Reed Robinson
  6. Tanner Sarno
  7. Eoin Leary

YOUTH GIRLS (7-9)

  1. Caroline Kieffer
  2. Reagan Muenchow
  3. Ava Cooper
  4. Joy Wakeham
  5. Charli Price
  6. Megan Denny

Ninja Brand Parkour - CO - Mar 10th

40+ MEN

  1. Sam Banola
  2. Andy Mirkis
  3. Jason Brown

40+ WOMEN

  1. Suzanne Himka

PRO MEN

  1. Jessie Lucero
  2. Mitchell West
  3. Bart Copeland
  4. Cannon Meyer

PRO WOMEN

  1. Melisa Anderson

AMATEUR MEN

  1. Shawn Shymanski
  2. Justin Michiels
  3. Jason Brown

AMATEUR WOMEN

  1. Calli Spradlin
  2. Sarah Levine
  3. Suzanne Himka

TEEN BOYS (14-17)

  1. Jase Heinrichs

Maine Warrior Gym - ME - Mar 11th-12th

40+

  1. Curtis Fry

AMATEUR MEN

  1. Caleb Demmons
  2. Trevor Rogers
  3. Nate Marcinuk
  4. Veer Bhalla

AMATEUR WOMEN

  1. Elizabeth Dulac

YOUTH BOYS (10-13)

  1. Xander Brown
  2. Griffin Johnson
  3. Logan McVeigh
  4. Luke Mallett

YOUTH GIRLS (10-13)

  1. Lilli Boucher
  2. Dakota Ryan

YOUTH BOYS (7-9)

  1. Olin Ryan
  2. Evan Gerbi

YOUTH GIRLS (7-9)

  1. Emma Farrand
  2. Avilene Wiemer
  3. Shyla McVeigh
  4. Teafilia Walton

Mighty Orion Fitness - FL - Mar 11th

40+

  1. Marc Shahboz
  2. Joe Riveria

PRO MEN

  1. Calle Alexander
  2. Todd Bourgeois
  3. Chris Johnson

AMATEUR MEN

  1. Angel Rodriquez
  2. Daniel Towne
  3. Brian Romer
  4. Jared Lee

AMATEUR WOMEN

  1. Charity LeBlanc
  2. Juliana DeOliveira
  3. Emily Hayhurst
  4. Louisa Washburn

YOUTH BOYS (10-13)

  1. Alex Romer
  2. Nicholas Romer
  3. Jesualdo Garemore

YOUTH BOYS (7-9)

  1. Nacssa Garemore
  2. Roberto Garemore
  3. Leo Castro
  4. Ben Autio
  5. Nathan Autio
  6. Carter Steflik
  7. Joel Riveria
  8. Luke Moritz

YOUTH GIRLS (7-9)

  1. Sophia Johnson

305 Ninja Academy - FL - Mar 17th

PRO MEN

  1. Joseph Rosello
  2. Calle Alexander
  3. James Reid
  4. Ronald Washington
  5. Drew Henry
  6. Guy Castranova
  7. Vincent Castronova
  8. Timur Urakov
  9. Lucas Gomes
  10. James Sturgil
  11. Gregg M.
  12. Justin Manina
  13. Oscar R
  14. Jordan Brown
  15. Luis G
  16. Matthew Leon
  17. Santiago
  18. Jason

PRO WOMEN

  1. Cassie Rotundi
  2. Juliana De Olivera
  3. Ratasha B
  4. Daniella Rose
  5. Lauren Molliver
  6. Kaitlin DeYoung

TEEN BOYS (14-17)

  1. Evan Wang
  2. Nick Ross
  3. Daniel Gomes

YOUTH BOYS (10-13)

  1. Evan Lavalle
  2. Noah Levy

YOUTH GIRLS (10-13)

  1. Sofia Lavalle

YOUTH BOYS (7-9)

  1. Leo Castro
  2. Dominic Cipriani
  3. Lucas Levy
  4. Noah Lanza

AMP Academy - MA - Mar 17th

40+

  1. Mark Shrime

PRO MEN

  1. Dave Cavanagh
  2. Mike Ravert
  3. Julius Ferguson
  4. Scott Rancourt

PRO WOMEN

  1. Casey Rothschild
  2. Angerla Gargano

AMATEUR MEN

  1. Niko Fabian
  2. Keenan Doyle
  3. Andrew Horner
  4. Tylor Dipple
  5. John Larkin
  6. Joshua Crete
  7. Devin Rodrigues
  8. Alex Wisch
  9. Jay Small
  10. Sam Gordon

AMATEUR WOMEN

  1. Erin Lease Maxwell
  2. Alessandra Merto
  3. Mary Leighton

The Jungle Movement Academy - TX - Mar 17th

40+

  1. Gary Smithee

PRO MEN

  1. Thomas Stillings
  2. Rynel Gervacio
  3. Will Smithee
  4. Braiden Peltier
  5. Zach Buttrey

AMATEUR MEN

  1. Rynel Gervacio
  2. Ali Mohandesi
  3. Reid Garrity
  4. Alejandro Ahuja

AMATEUR WOMEN

  1. Hannah Beets
  2. Hayley Love
  3. Ashlyn Rodgers
  4. Jared Komatz

AMATEUR WOMEN

  1. Hannah Beets
  2. Hayley Love
  3. Ashlyn Rodgers
  4. Jared Komatz

TEEN BOYS (14-17)

  1. Cayden Bell
  2. David Wright
  3. Seth Markham
  4. Bremond Robinson
  5. Reid Garrity
  6. Jackson Cimoto
  7. Reid Garrity
  8. Eli Lovelady (already qualified)

YOUTH BOYS (10-13)

  1. Carson Edwards (already qualified)
  2. Justus Wakeham
  3. Jay Rogers

YOUTH GIRLS (10-13)

  1. Marie Young

YOUTH BOYS (7-9)

  1. AJ Hunt
  2. Waylon Willis
  3. Kaleb Perez
  4. Travis Halla
  5. Cuauhtemoc Daly

YOUTH GIRLS (7-9)

  1. Emmy Gonzalez
  2. Carina Silva

Hybrid Ninja Academy - NY - Mar 18th (Youth)

TEEN MALE (14-17)

  1. Hunter Werner
  2. Pat Petronsky
  3. Devon Micelli

YOUTH BOYS (10-13)

  1. Ryan Rummenie
  2. Aidan Armenia
  3. Emmett Forrestel
  4. Clark Hoyt
  5. Andrew Santiago
  6. Harry Clark
  7. Brody Lyons

YOUTH GIRLS (10-13)

  1. Sophia Beaulieu

  2. Peyton Switek

  3. Sydney Caputo-Hall

YOUTH BOYS (7-9)

  1. Colin O’Connor

  2. James Ascone

  3. Noah Daul

  4. Liam Stoos

  5. Aiden Boily

  6. Nick Marshall

  7. Madden Nelson

  8. James Barr

YOUTH GIRLS (7-9)

  1. Grace Santiago

  2. Kylie McCarthy

  3. Ava Brown

Vancity OCR Ninja Gym - British Columbia - Mar 24th

40+

  1. Troy Helming
  2. Tchad Toussaint

PRO MEN

  1. Joel Forsyth

AMATEUR MEN

  1. Micheal Chow
  2. Tristan Kasmer
  3. James Mitchell
  4. Ryan Chow

AMATEUR WOMEN

  1. Reina Akiyama

TEEN BOYS (14-17)

  1. Owen Goodman
  2. Radek Koci

YOUTH BOYS (10-13)

  1. Xaiden Kuenzig
  2. Zach Toussaint
  3. Chase Churko
  4. Kai Deol
  5. Rory Jago
  6. William Gajdosik

YOUTH GIRLS (10-13)

  1. Nora Brown-John
  2. Sayda Magtoto
  3. Danika Seiden

YOUTH BOYS (7-9)

  1. Carter Donahue
  2. Eli Arrington
  3. Sean Duncan
  4. Lukas Veljacic
  5. Matteo Bevilacqua

YOUTH GIRLS (7-9)

  1. Rhylan Stash
  2. Danika Michelsen
  3. Morgan Plato
  4. Norah Donahue

Camp Rhino - ID - Mar 31st

AMATEUR MEN

  1. Rhett Allen
  2. Rick Gray
  3. Josh Wade

AMATEUR WOMEN

  1. Hannah Schultz

YOUTH BOYS (10-13)

  1. Felix Booth

YOUTH GIRLS (10-13)

  1. Alexis Gardner
  2. Julian Moorehouse

Republic Warrior Sports - MO - Mar 31st

40+

  1. Jon Taylor

PRO MEN

  1. Charles Johnston
  2. Sam Ballard

PRO WOMEN

  1. Jen Geiger

AMATEUR MEN

  1. James Stewart
  2. Jacob Winter

AMATEUR WOMEN

  1. Catie Berkemeier
  2. Morgan Crozier
  3. Krista Liesch

TEEN BOYS (14-17)

  1. Wade Lopp

YOUTH BOYS (10-13)

  1. Hudson Humphries
  2. Drew Gaddy

YOUTH GIRLS (10-13)

  1. Ashlyn Tag

YOUTH GIRLS (7-9)

  1. Grace Chastain
  2. Molly Palmer

Urban Ninja Project - Mar 31st - (UNP Lexington)

PRO MEN

  1. Richard Burleson

AMATEUR MEN

  1. Dustin Martin

AMATEUR WOMEN

  1. Leah Fernandez

TEEN BOYS (14-17)

  1. Mitchell Evans
  2. Brendan Hadden

YOUTH BOYS (7-9)

  1. Ryan Pham

DEFY - OK - April 7th LCQ

40+

  1. Brian Boling

PRO MEN

  1. Shaun Anderson

AMATEUR MEN

  1. Reid Garrity

TEEN BOYS (14-17)

  1. Reid Garrity

YOUTH BOYS (10-13)

  1. Andrew Night
  2. Jacob Wells

YOUTH GIRLS (10-13)

  1. Abby Webb
  2. Kylie Major

YOUTH BOYS (7-9)

  1. Caiden Merola
  2. Pierson Vanlandingham

YOUTH GIRLS (7-9)

  1. Hannah Trotter

Ninja Lounge - FL - Apr 15 LCQ

PRO MEN

  1. Kevin Carbone
  2. Ruky Saavedra
  3. Zack Thomas
  4. Robert Moffit
  5. Jaime Bartholemew
  6. John McDowell
  7. Jason Meland
  8. Jason Pursel

PRO WOMEN

  1. Danielle Malkin
  2. Peyton McElvy

Ninja Fortress - WA - Apr 28th LCQ

40+

  1. Tim Schnee

TEEN BOYS (14-17)

  1. Roland Cyr
  2. Shean Hodge

YOUTH BOYS (10-13)

  1. Brett Zimmerman

YOUTH BOYS (7-9)

  1. Blake Zimmerman

YOUTH GIRLS (7-9)

  1. Lindsey Zimmerman

Ninja Obstacle Academy - AL - May 5th LCQ

40+

  1. Cecil Anderson III

PRO MEN

  1. Eddy Stewart
  2. JoJo Bynum

AMATEUR MEN

  1. Bobby Bohannon
  2. Andrew Verstraete
  3. Nico Long
  4. Jonathan Barkley
  5. Micah Mayers

AMATEUR WOMEN

  1. RachelBeth Drake
  2. Courtney Allen

TEEN BOYS (14-17)

  1. Caden Beilstein
  2. Jonah Brown

YOUTH BOYS (10-13)

  1. Benjamin Drake
  2. Ethan Long
  3. Cecil Anderson IV

YOUTH BOYS (7-9)

  1. Jacob Sayle

Windy City Ninjas - IL - May 20th

40+

  1. Arzadon, Lambert
  2. Micks, Robert
  3. Sherbrook, Carey

PRO MEN

  1. Polizzi, Dan
  2. Mears, Brandon
  3. Stradtman, Kyle
  4. Womelsdorf, David
  5. Glowacz, Matt

PRO WOMEN

  1. Butler, Kathryn

AMATEUR MEN

  1. Sherbrooke, Samuel
  2. Matthias, Michael
  3. Zuspan, Zach
  4. Kenny, Louis
  5. Miller, Casey

AMATEUR WOMEN

  1. Stephens, Tamara
  2. Nicolau, Ana

TEEN BOYS (14-17)

  1. Dockery, Harrison
  2. Rea, Roby

YOUTH BOYS (10-13)

  1. Weil, Henry
  2. Black, Kaleb
  3. Walworth, Ben

YOUTH GIRLS (10-13)

  1. Rhomberg, Ellie
  2. Conley, Cilia
  3. Hughes, Kylie

YOUTH BOYS (7-9)

  1. Dugan, Spencer
  2. Pham, Owen
  3. Ring, Cameron
  4. Lee, Everett
  5. Markese, Nicky
  6. Zsolnay, Connor
  7. Cameron Orzoff
  8. Kantoff, Sam

YOUTH GIRLS (7-9)

  1. Hughes, Kenzie
  2. Ahl, Jordyn
  3. Murphy, Grace

Ultimate Backyard Warrior - NC - May 26th LCQ

PRO MEN

  1. Isaac Caldiero
  2. Adam Rayl
  3. Daniel Gil
  4. Matthew Day
  5. Joseph Rosello
  6. Kuang Adrong
  7. Sean Bryan
  8. Jonathan Holliday
  9. Rigel Henry
  10. Neil Craver
  11. Taylor Bryner
  12. Kenny Niemitalo
  13. John Brown
  14. Jordan Flash Brown
  15. Zach Day
  16. Eli Bell
  17. Daniel Ilgenfritz
  18. Ernest Peoples Ninja
  19. Ronald Washington
  20. Brett Sims
  21. John Hammans
  22. Jeshua Lewis
  23. Eric Sheppard
  24. Devin Harrelson
  25. Joshua Tuttle
  26. Josh Levin
  27. Chad Hohn
  28. Jonathan Cooley
  29. Andy Friedman
  30. Ryan Auger
  31. Matthew Ilgenfritz
  32. Benjamin Ilgenfiitz
  33. Kip Ragsdale
  34. Jeramiah Lewis
  35. Soren Coponen
  36. Sam Mason
  37. Anthony Eardley
  38. Brett Strong
  39. Todd Mitchell
  40. BJ Robinson
  41. Vance Walker
  42. Matt Barclay
  43. Nate Tiuseco
  44. Nate Burkhalter
  45. Nico Long

PRO WOMEN

  1. Bree Widener
  2. Charity Leblanc
  3. Faith Foister
  4. Amy Sheppard
  5. Natalie Duran
  6. Mary Beth Wang
  7. Maria Tornudd
  8. Lindsay Eskildsen
  9. Leah Fernandez
  10. Michelle Cortes
  11. Leanna Lockhart
  12. Marissa Jenkins
  13. Hannah Garber
  14. Alessandra Merto
  15. Danielle Malkin

The EDGE Training Center - MI - June 9th

40+

  1. Jay Haas
  2. Matt Barnicle (already qualified)

PRO MEN

  1. Michael Torres (already qualified)
  2. Jonathan Alexis
  3. Matt Van Brunschot

AMATEUR MEN

  1. Ted Jewell
  2. George Abraham
  3. Adam Siecinski
  4. Ron Zaagman
  5. Christopher House
  6. Paul Karbarz
  7. Junious Matlock

AMATEUR WOMEN

  1. Leah Fernandez (already qualified)
  2. Maggie Lambart
  3. Emilie Thibodeau
  4. Julia Orlando

TEEN BOYS (14-17)

  1. Andrew Kales
  2. Kyle Johnson
  3. Daniel Isser
  4. Bryce Tuomikoski

YOUTH BOYS (10-13)

  1. Jaden Bachrach
  2. Donovan Quinn
  3. Kaleb Black (already qualified)
  4. David Nunneley
  5. Evan Whipple

YOUTH GIRLS (10-13)

  1. Sophia Beaulieu (already qualified)
  2. Lucy Zate
  3. Kana Emmett-Hardey
  4. Claire Vachon

YOUTH BOYS (7-9)

  1. Spencer Dugan (already qualified)
  2. Braylon Brugger
  3. Dawson Quinn
  4. Maks Glomski
  5. Jacob Tilinger (already qualified)
  6. K. Thomas Kiebel

YOUTH GIRLS (7-9)

  1. Rylee Combs
  2. Julianna (JJ) Lukas

Section 66

This is a text block. Click the edit button to change this text.

Section 67

This is a text block. Click the edit button to change this text.

2018 Results – Regional Qualifiers

Select a gym to view results.

The Compound Training - Victoria, Australia - Feb 18th

AMATEUR MEN

  1. Ashlin “Flashlin” Herbert
  2. Daniel Mason “Barefoot Ninja”
  3. Ryan Brooke “Baninja”

AMATEUR WOMEN

  1. Jade Haddy
  2. Larn Haintz
  3. Michelle “Flippy” Calanan

Ninja Parc - Newcastle, NSW, Australia - Feb 22nd

40+

  1. Jarrod Martin
  2. Robert Bednar

PRO MEN

  1. Nick Manning
  2. Bryn Seymour
  3. Jack Martin
  4. Leon Gantert

PRO WOMEN

  1. Anne-Marie Sisowo
  2. Jo Wright
  3. Lisa Wingrove

TEEN BOYS (14-17)

  1. Charlie Heath

Vancity OCR Ninja Gym - British Columbia - Mar 25th

40+

  1. Troy Helming
  2. Tchad Toussaint

PRO MEN

  1. Joel Forsyth

AMATEUR MEN

  1. Ryan Chow
  2. Micheal Chow
  3. Tristan Kasmer

AMATEUR WOMEN

  1. Reina Akiyama
  2. Megan Lewis

TEEN BOYS (14-17)

  1. Radek Koci
  2. Jaden Miki
  3. Owen Goodman

YOUTH BOYS (10-13)

  1. Zach Toussaint
  2. Kai Deol
  3. Rory Jago

YOUTH GIRLS (10-13)

  1. Danika Seiden
  2. Sayda Magtoto
  3. Nora Brown-John

YOUTH BOYS (7-9)

  1. Carter Donahue
  2. Lukas Veljacic
  3. Eli Arrington

YOUTH GIRLS (7-9)

  1. Danika Michelsen
  2. Norah Donahue
  3. Rhylan Stash

Ninja Warehouse - UT - Apr 7th

PRO MEN

  1. Karson Voiles
  2. Ian Weber
  3. Brian Beckstrand
  4. Mark Farrell

PRO WOMEN

  1. Larissa Cottle
  2. Christine Ahn

AMATEUR MEN

  1. Charles Bush
  2. Joseph Nusbaum
  3. Matt Turner

AMATEUR WOMEN

  1. Holly Beckstrand
  2. Heidi Porter
  3. Leanna Diane

TEEN BOYS (14-17)

  1. Alex Beckstrand
  2. Ryan Lashoff
  3. Dominic Larkin

YOUTH BOYS (10-13)

  1. Kai Beckstrand
  2. Greta Jensen
  3. Gabe Lopez

YOUTH GIRLS (10-13)

  1. Sierra Heflin
  2. Mary Beckstrand

YOUTH BOYS (7-9)

  1. Jonah Pace
  2. Jet Bastian
  3. Jay Brady

YOUTH GIRLS (7-9)

  1. Baylee Beckstrand
  2. Skylar Heflin
  3. Alivia Wiseman

Gauntlet Fitness - OK - Apr 14th

40+

  1. Shawn Mason
  2. Adam Frieden
  3. Lawrence Youst

PRO MEN

  1. Nick Fordney
  2. Josh Salinas
  3. Matthew Holt

PRO WOMEN

  1. Cody Hucal

AMATEUR MEN

  1. Caleb Benson
  2. Eli Lovelady
  3. Trent Lintzen
  4. Shaun Anderson

AMATEUR WOMEN

  1. Celena Vanhaezebrouck
  2. Hayley Mullins
  3. Krista Liesch

TEEN BOYS (14-17)

  1. Wade Lopp
  2. Liam Mason
  3. David Haney

YOUTH BOYS (10-13)

  1. Carson Edwards
  2. Christian Youst
  3. Nolan Ward

YOUTH GIRLS (10-13)

  1. Addison Mason
  2. Ryleigh Hucal
  3. Molly Haywood

YOUTH BOYS (7-9)

  1. Oliver Schob
  2. Trevor Hucal
  3. Ben Haywood

YOUTH GIRLS (7-9)

  1. Caroline Kieffer
  2. Lillian Jeffery
  3. Reagan Muenchow

Stone Core Ninja - CA - Apr 14th

AMATEUR WOMEN

  1. Brittney Durant

TEEN BOYS (14-17)

  1. Tony Bridge
  2. Jared Dixon
  3. Hayden Klug

YOUTH BOYS (10-13)

  1. Joaquin Rayford
  2. Landon Klug
  3. Max Hawkins

YOUTH GIRLS (10-13)

  1. Abbey Millard

YOUTH BOYS (7-9)

  1. Logan Millard
  2. Titus Ortiz
  3. Ryder Owens

YOUTH GIRLS (7-9)

  1. Sunny O’Kennedy
  2. Kiley Wolin
  3. Kadance Mcdonald

Train Yard 317 - IN - Apr 14th

40+

  1. Dennis Lappin
  2. John Walsh
  3. EJ Hawley

PRO MEN

  1. Ethan Swanson
  2. Eric Sheppard
  3. Sean Noel

PRO WOMEN

  1. Jesse Labreck
  2. Rachel Brown
  3. Katherine Pottorf

AMATEUR MEN

  1. Jack Morgan
  2. Caleb Black
  3. Tony Medaglia

AMATEUR WOMEN

  1. Leah Fernandez
  2. Meghan Anten
  3. Brittany Holterman

TEEN BOYS (14-17)

  1. Sam Folsom
  2. Dylan McBurney
  3. Brendan Hadden

YOUTH BOYS (10-13)

  1. Elijah Browning
  2. Cole Jones
  3. Bailey Needham

YOUTH GIRLS (10-13)

  1. Hattie Jones
  2. Jenna Wilkinson
  3. Ellena Burgin

YOUTH BOYS (7-9)

  1. Nathanael Honvou
  2. Joseph Bobeda
  3. Brian Moreno

YOUTH GIRLS (7-9)

  1. Emma Lawrence
  2. Madyson Kleiser

Centenary Play Ground - Australia - Apr 21st

40+

  1. Shane Elisara
  2. Emma Teede

PRO MEN

  1. Aiden Plummer
  2. Ryan Brooke
  3. Krispy Chan

PRO WOMEN

  1. Loki Kulk
  2. Emma Teede
  3. Maggie Spark
  4. Lisa Parkes

AMATEUR MEN

  1. Michael Vidmajer
  2. Nathan Burlinator
  3. Todd Smith
  4. Noah Haefliger

AMATEUR WOMEN

  1. Skye Haddy
  2. Jade Haddy
  3. Rachael Johnson

YOUTH BOYS (10-13)

  1. Kobe Teede
  2. Harrison Congdon
  3. Xavier Bossel

YOUTH GIRLS (10-13)

  1. Leila Raad
  2. Sarah Irwin
  3. Jessica Murphy

YOUTH BOYS (7-9)

  1. James Taylor
  2. Diallo Parkes
  3. Dean Butler

YOUTH GIRLS (7-9)

  1. Cayla Ravizzotti
  2. Leela Barrie
  3. Ada Bossel

MROC - CA - Apr 29th LCQ

40+

  1. Ty Foose
  2. Ted Jung
  3. John Buell

PRO MEN

  1. Michael Agwara
  2. Sander Odish
  3. Benjamin Burkhalter

PRO WOMEN

  1. Paige Chapman
  2. Christine Ahn
  3. Yvette Foose

AMATEUR MEN

  1. River Doherty
  2. Deren Perez
  3. Peter Mavro

AMATEUR WOMEN

  1. Christie Brophy
  2. Crystal Salaz

Camp Rhino - ID - May 5th

40+

  1. Rick Gray
  2. Cody Johnston
  3. Dominic Nguyen
  4. Paula Murphy

PRO MEN

  1. Kapu Gaison
  2. Daniel Wentworth
  3. Carson Reid

PRO WOMEN

  1. Anna Christensen
  2. Sandy Zimmerman

AMATEUR MEN

  1. Jesse Maxjner
  2. Rhett Allen
  3. Charlie Zimmerman

AMATEUR WOMEN

  1. Rylie Johnston
  2. Ruth Pierce

TEEN BOYS (14-17)

  1. Thomas Bailey IV
  2. Maxwell Siebersma
  3. Shean Hodge

YOUTH BOYS (10-13)

  1. Caiden Madzelan
  2. Taylor Moorehouse
  3. Brett Zimmerman
  4. Joey Chandler

YOUTH GIRLS (10-13)

  1. Alexis Gardner
  2. Preslie Johnston
  3. Lucy Langer

YOUTH BOYS (7-9)

  1. Barron Schader
  2. Andrew Payne
  3. James Turner

YOUTH GIRLS (7-9)

  1. Lindsey Zimmerman
  2. Andee Schader

Ninja Obstacle Academy - AL - May 5th

40+

  1. Jeff Bennett
  2. Cecil Anderson III

PRO MEN

  1. Matthew Ilgenfritz
  2. Kevin Carbone
  3. Eddy Stewart
  4. Bobby Zavala

PRO WOMEN

  1. Rachel Brown

AMATEUR MEN

  1. Sam O’Brien
  2. Andrew Verstraete
  3. Bobby Bohannon
  4. Justin Moore

AMATEUR WOMEN

  1. RachelBeth Drake
  2. Courtney Allen
  3. Jessica Barnard
  4. Melissa Area
  5. Randi Thompson

TEEN BOYS (14-17)

  1. Jonah Brown
  2. Daniel Ilgenfritz
  3. Mark OBrien

YOUTH BOYS (10-13)

  1. Cameron Cody

  2.  Jackson Aultman (Tied)

  2.  Will King (Tied)

3.  Benjamin Drake

YOUTH GIRLS (10-13)

  1. Emma Weathers

YOUTH BOYS (7-9)

  1. Josiah Byrd
  2. Jacob Sayle

 3. Luke Pate (Tied)

3. Julian Browning (Tied)

YOUTH GIRLS (7-9)

  1. Grace Poole
  2. Sydney Moore
  3. Grace Day

Republic Warrior Sports - MO - May 5th

40+

  1. Jon Taylor
  2. Brian Boling

PRO MEN

  1. Charles Johnston
  2. Alex Carson
  3. Sam Ballard

PRO WOMEN

  1. Kimberly James
  2. Katherine Pottorf

AMATEUR MEN

  1. Jacob Winter
  2. Alex Andreatta
  3. Kevin Downs

AMATEUR WOMEN

  1. Catie Berkemeir
  2. Morgan Crozier
  3. Jennifer Phillips

TEEN BOYS (14-17)

  1. Andrew Settle
  2. Reid Garrity

YOUTH BOYS (10-13)

  1. Hudson Humphries
  2. Jonah Taggart
  3. Reece Woollen

YOUTH GIRLS (10-13)

  1. Ashlyn Tag

YOUTH BOYS (7-9)

  1. Cruz English
  2. Henry Heyen
  3. Kainin Haill

YOUTH GIRLS (7-9)

  1. Grace Chastain
  2. Molly Palmer

Iron Sports - TX - May 19th/20th

40+

  1. Les Lemmons
  2. David Mytyk
  3. Gary Smithee

PRO MEN

  1. Jody Avila
  2. Jonathan Parr
  3. Thomas Stillings

PRO WOMEN

  1. Brandi Monteverde
  2. Pauline Mae

AMATEUR MEN

  1. Adam Naids
  2. Anthony Delarosa
  3. Ian Young

AMATEUR WOMEN

  1. Kayla Shallenberger
  2. Ashlyn Rodgers

TEEN BOYS (14-17)

  1. Gabriel Hotchkiss (staff)
  2. David Wright (staff)
  3. Nathan Haney
  4. Cayden Bell
  5. Kyle Shea (staff)
  6. Isaiah Wakeham (staff)
  7. Nathan Garcia (staff)
  8. Seth Markham

YOUTH BOYS (10-13)

  1. Clayton Edwards
  2. Justus Wakeham
  3. Braidon Fredericksen

YOUTH GIRLS (10-13)

  1. Lauren Hotchkiss
  2. Isabella Wakeham
  3. Marie Young

YOUTH BOYS (7-9)

  1. Logan Staggs
  2. Brandon Avila
  3. Brady Muenchow

YOUTH GIRLS (7-9)

  1. Charli Price
  2. Georgia Story
  3. Megan Denny

Maine Warrior Gym - MA - May 19th

40+

  1. Mark Shrine
  2. Curtis Fry

PRO MEN

  1. Ernest Greer
  2. Andrew Horner
  3. Eli Chevalier

PRO WOMEN

  1. Casey Rothchild

AMATEUR MEN

  1. Caleb Demmons
  2. Trevor Rogers
  3. Brandon Stenta

AMATEUR WOMEN

  1. Alessandra Merto
  2. Mary Leighton

TEEN BOYS (14-17)

  1. Cabot Sayles
  2. Mick Fennesey

YOUTH BOYS (10-13)

  1. Griffin Johnson
  2. Harry Clark
  3. Luke Mallett

YOUTH GIRLS (10-13)

  1. Rose Lord

YOUTH BOYS (7-9)

  1. Evan Thompson
  2. James Ascone

   3. JJ Black – TIED

   3. Loan Austin – TIED

YOUTH GIRLS (7-9)

  1. Emma Farrand
  2. Charlotte Clark
  3. Angelina Boisvert

Conquer Ninja Gym - MN - May 27th

40+

  1. Matt Barnicle
  2. Teri Smith

PRO MEN

  1. Leif Sundberg
  2. Alex Jurgenson
  3. Eric Middleton
  4. Lucio Battista

PRO WOMEN

  1. Sara Heesen
  2. Camila Gardner

AMATEUR MEN

  1. Mitch Pajcic
  2. Bobby Burns
  3. Brant Axt
  4. James Stewart
  5. Scott Berhends
  6. Jay Flores

AMATEUR WOMEN

  1. Cara Poalillo
  2. Kally Kolbeck
  3. Addie Larson
  4. Laura Bliss
  5. Sydney Berger
  6. Abigail York

TEEN BOYS (14-17)

  1. Jon Klippenstein
  2. Sam Farr
  3. Justin Harms
  4. Turner Sieren

Ultimate Backyard Warrior - NC - May 27th

PRO MEN

  1. Brett Strong
  2. Isaac Caldiero
  3. Adam Rayl
  4. Matthew Day
  5. Joseph Rosello
  6. Nico Long
  7. Jordan Brown
  8. Chad Hohn
  9. BJ Robinson
  10. Daniel Gil

PRO WOMEN

  1. Lindsey Eskildsen
  2. Danielle Malkin
  3. Faith Foister
  4. Leanna Lockhart
  5. Amy Sheppard

YOUTH BOYS (10-13)

  1. Kaden
  2. Elijah
  3. Max
  4. Joshua Auer

YOUTH GIRLS (10-13)

  1. Madelyn
  2. Katie
  3. Karli

YOUTH BOYS (7-9)

  1. AJ S.
  2. Jodi B.
  3. Ben A.
  4. Everett L.

YOUTH GIRLS (7-9)

  1. Jordan Watson
  2. Sophia
  3. Madyson
  4. Emma

Warrior Playground - CO - June 2nd

40+

  1. Sam Banola
  2. Charlie Zimmerman
  3. Jason Brown
  4. Andy Mirkis

PRO MEN

  1. 1Jesse Lucero
  2. 2Arnold Risvik
  3. 3Ben Wales
  4. 3Austin Gray
  5. 3Jake Murray

PRO WOMEN

  1. 1Jen Geiger
  2. 1Melisa Anderson
  3. 3Sandy Zimmerman

AMATEUR MEN

  1. 1Glenn Albright
  2. 2Shawn Shymanski
  3. 2Brandon Varner
  4. 2Graham Montgomery
  5. 3Abe Levine
  6. 3Justin Michiels

AMATEUR WOMEN

  1. Suzanne Himka
  2. Katie Austin
  3. Morgan Pearson

TEEN BOYS (14-17)

  1. Jase Heinrichs
  2. Kai Shen Deru
  3. Ajay Sundarum

YOUTH BOYS (10-13)

  1. Nick Moore
  2. Gabe Schmid
  3. Zac Holman

YOUTH GIRLS (10-13)

  1. Anabella Heinrichs
  2. Taylor Greene
  3. Anika Pivetta

YOUTH BOYS (7-9)

  1. Kaden Forsha
  2. Quinn Swanson
  3. Jay Brady
  4. Jack Briggs

YOUTH GIRLS (7-9)

  1. Sorenne Heinrichs
  2. Kaya Sendarek
  3. Emily Keener

Conquer Ninja Gyms - MN - June 3rd (Youth)

YOUTH BOYS (10-13)

  1. Hunter Mohs
  2. Jeramiah Boyd
  3. Reece Woollen(already qualified)
  4. Erik Stanchfield

YOUTH GIRLS (10-13)

  1. Elissa Frankel
  2. Paris Juarez
  3. Inge Schmidt

YOUTH BOYS (7-9)

  1. Graham Gregerson
  2. James Wallek
  3. Ellis Rothke

YOUTH GIRLS (7-9)

  1. Bella Palmer
  2. Addison Granlund
  3. Addie Muckenhim

Hybrid Fitness - NY - June 2nd/3rd

PRO MEN

  1. Ernest Greer
  2. Anthony Eardley
  3. Kevin Libertowski
  4. Eric Wolijevach

PRO WOMEN

  1. McKinley Pierce

AMATEUR MEN

  1. Amir Malik

TEEN BOYS (14-17)

  1. Hunter Werner
  2. Patrick Petronsky

YOUTH BOYS (10-13)

  1. Aidan Wood
  2. Evan Lavallee
  3. Harry Clark
  4. Andrew Santiago

YOUTH GIRLS (10-13)

  1. Sophia Lavallee
  2. Sydney Caputo-Hall
  3. Sophia Beaulieu

YOUTH BOYS (7-9)

  1. Colin O’Connor
  2. Noah Daul
  3. Nick Marshall

YOUTH GIRLS (7-9)

  1. Kylie McCarthy
  2. Grace Santiago
  3. Ava Brown
  4. Jordan Ahl

LIVE Training Center - FL - June 9th

40+

  1. Scott Reuter
  2. Morgan Wright
  3. Tim Schnee

PRO MEN

  1. Calle Alexander
  2. Danny Bergstrom
  3. Caleb Bergstrom

PRO WOMEN

  1. Charity Leblanc
  2. Ashley McConville
  3. Juliana DeOliveira

AMATEUR MEN

  1. Cameron Drake
  2. Connor Rhodes
  3. Josh Parisi

AMATEUR WOMEN

  1. Casey Rontondi
  2. Emily Hayhurst
  3. Sara Demarco

TEEN BOYS (14-17)

  1. Nick Ross
  2. William Finn

YOUTH BOYS (10-13)

  1. Koen Williams
  2. Alex Romer
  3. Enzo Wilson

YOUTH GIRLS (10-13)

  1. Lily Mckeon

YOUTH BOYS (7-9)

  1. John Rossi
  2. Nacssa Garemore
  3. Daniel Correa

YOUTH GIRLS (7-9)

  1. Mia Falcone
  2. Adrianna Aiena
  3. Zoey Almy

The EDGE Training Center - MI - June 10th

40+

  1. Shanon Paglieri
  2. Matt Janicki
  3. Jay Haas (employee)
  4. Cornel Nitache
  5. Matt Barnicle (already qualified)
  6. Scott Walberry

PRO MEN

  1. Michael Torres
  2. Jonathan Alexis
  3. Andrew Karsen

PRO WOMEN

  1. Kat Butler
  2. Karen Sabo

AMATEUR MEN

  1. George Abraham (employee)
  2. Sam Sherbrooke (employee)
  3. Ted Jewell (employee)
  4. Drew Struckmeyer
  5. Dylan Palmer
  6. Seth Newton

AMATEUR WOMEN

  1. 1Karsyn Hardy
  2. 2Emilie Thibodeau
  3. 2Janelle Kopa
  4. 2Tamara Stephens
  5. 3Maggie Lambart
  6. 3Katie Tennant

TEEN BOYS (14-17)

  1. Harrison Dockery
  2. Hunter Werner (already qualified)
  3. Dylan McBurney
  4. Kyle Johnson (employee)
  5. Andrew Kales

YOUTH BOYS (10-13)

  1. Ryan Krauthamer
  2. Ryan Rummenie
  3. Jaden Bachrach

YOUTH GIRLS (10-13)

  1. Sophia Beaulieu (already qualified)
  2. Claire Vachon
  3. Skylar Hardy
  4. Miranda LaJevic

YOUTH BOYS (7-9)

  1. Liam Rozier
  2. Dawson Quinn
  3. Luke Rhomberg

YOUTH GIRLS (7-9)

  1. Anna Rhomberg
  2. Kenzie Hughes
  3. Emma Lawrence

Section 22

This is a text block. Click the edit button to change this text.